A legfontosabb meglévő teljes evangéliumi tanítások

1. Tartózkodni kell a bálványimádástól, a paráznaságtól a fúlva holt állat és vér evésétől. (ApCsel 15, 20.)

2. Jézus Krisztus ma is gyógyít és szabadít. A szabadulás meglétét a gyümölcseiről (= következményeiről, az adott személy megváltozásából) kell megítélni (Mt 12, 33/b. és Jób 12, 11.) Mivel az ember összetett, három részből álló személy (szóma, pszüché, pneuma), ezért a gyógyulás/szabadulás üzenete mindegyik részre vonatkozik (1Thessz 5, 23. és 3Ján 1, 2.).

Isten Igéje tágabb értelemben is beszél szabadulásról:

- emberektől (1Sám 7, 3.),

- ellenségtől (2Kir. 17, 39.),

- bajoktól (Jób 5, 19.),

- oroszlánoktól (Dán 6, 27.),

- nem megfelelő társtól (Péld 2, 16.).

Sőt nemcsak megszabadít az Úr, hanem még bosszút is áll (Ésa 35, 4.).

Démonoktól, azaz tisztátalan szellemektől is:

- Názáreti Jézus földi szolgálatában (Mk 1, 25-26. Mk 5, 8. Mk 7, 25-26. Mk 9, 25.).

- Amikor a tanítványok sikertelenül próbáltak meg egy ilyen szolgálatot, akkor Jézus haragudott rájuk a sikertelenségük miatt (Mk 9, 17-19.).

- Külön kiküldte a tanítványokat, hogy ezt cselekedjék (Mt 10, 8. és Mk 6, 13.).

- Pál apostol a jövendőmondás szellemét űzte ki (ApCsel 16, 16-18.).

3. Az egyház egy olyan vendégfogadó ház, ahová a mai kor irgalmas samaritánusai bevihetik az embereket, ahol ténylegesen realizálódni tudnak, és hosszabb távon biztosan csak itt tarthatóak meg az Isten áldásai.

4. A kereszténység 6 alaptanítása sarkalatos kérdés. (Zsidó 6, 1. Megtérés, hit, bemerítés vízben és Szent Szellemben, kézrátétel, halottak feltámadása, örök ítélet.)

5. Fontosak a tizedről, adakozásról és adományokról szóló tanítások.

6. Isten mindig szövetségekben gondolkodik. Évente egyszer mindig bement a főpap a Szentélyek Szentélyébe (szentek-szentje), ahol 1 évre szóló áldozatot mutatott be. A Jézus Nevét, Vérének védelmét és annak megtisztító erejét használó híveknek is legalább évente 1-szer úrvacsorát kell venniük, meg kell újítaniuk a szövetségüket Istennel.

A hívőknek várniuk kell a Messiás újbóli eljövetelét.

Isten akarata a házasságban való élés, ami szintén szövetségkötést jelent.

7. A keresztényeknek szemitáknak kell lenniük, mert Isten Sémnek az Istene (1 Móz 9, 27. Noé áldása: lakozzon az Isten Sémnek sátrában).

Isten további áldást és átkot mondott ki Ábrahám leszármazottaira, ezek ma is érvényben vannak.

8. Az 1990-es években eljött az egyházra az ÖRÖM KENETE (Ésa 61, 3.).

Ez által Isten megmutatta magát, hogy ő az örömnek, játéknak is az Istene (Péld 8, 22-31.).

9. Egy kozmikus konfliktus részei a hívők, melyben az ő oldalukon állnak a jó angyalok, a feltámadt és megdicsőült FIÚ, a Szent Szellem és az ÖRÖKKÉ LÉTEZŐ ISTEN. Másik oldalon van Lucifer, akiből lett a Sátán (vádló), az ő lázadó angyalokból álló hadserege, a testnélküli démonok és az őt tudatosan vagy megcsalattatás miatt kiszolgáló emberek.

Ezen kívül még vannak emberek, akik bár nem állnak olyan közel Istenhez, mint a hívők, mégis megcselekszik Isten akaratát, Isten használja őket.

10. A tízparancsolat sohasem veszít az érvényességéből (2 Móz 20, 2-17.).