Súlyponti kérdések a 100 új gyülekezet életét illetően

1. Ígéretek betartása a magyar nyelvben ez az Ige (Isten szava = Isten cselekedete) kifejezésből ered.

Miért? Mert Isten mindig megadja, amit megígért (Jer 1, 12. és 4Móz 23, 19).

2. Határozatlanság és visszavonások kerülése a beszédben és cselekedetekben egyaránt (Mt 5, 37. és 1Kor 14, 33/a.)

3. Az egyes helyi gyülekezetek úgy viszonyulnak egymáshoz, mint az Internet (amit az emberi agy mintájára alkottak meg, amit pedig az Isten talált ki).

4. Harcolni kell a gyülekezeti fluktuáció ellen. A megtérők 90%-át be kell tudni építeni a helyi gyülekezetekbe.

5. Magyar nyelv, irodalom, történelem, mezőgazdaság, szolgáltatói szektor és helyi ipar támogatása.

6. A gyülekezeteknek együtt kell mozogniuk a gazdasági élettel:

- Vállalkozásokat, munkahelyeket kell alapítani, ez nagyon fontos.

- Nem külön csarnokokat kell építeni, hanem az országot kell úgy „gazdaságilag felhúzni”, hogy olyan csarnokokkal rendelkezzen, melyeket a társadalom nagy része magáénak tud érezni.

7. Le kell leplezni a történelemhamisításokat, hamis nőmozgalmakat, a társadalomellenes szakszervezeti tevékenységeket és a humanizmus tévedéseit.

8. Kiadványok megjelenítése csakis teljes rendszerességgel történhet (napi, heti, kétheti, havi és egyéb időszaki kiadványok). Az Istentiszteleteknek percnyi pontossággal kell elkezdődniük.

A kezdő és végidőpont tervezésekor figyelembe kell venni az adott tömegközlekedési eszközök lehetőségeit.

Vagy ki kell harcolni járatmódosításokat, vagy úgy kell az alkalmaknak befejeződniük, hogy igazodjanak a közlekedési lehetőségekhez.

9. Az egyes helyi gyülekezetek és gyülekezetközi intézmények címerekkel (logókkal) és zászlókkal tudják kifejezni az egyéniségüket és saját céljaikat.

10. A hívők kitűzőket hordanak. Ennek előnyei:

- meg lehet szólítani, mert tudni mi a neve,

- a gyülekezetének a címere (logója) jelzi, hová tartozik,

- diszkréten lehet jelezni a házassági állapotot (partiképes-e vagy sem?)